A Kapuvári Sportegylet megalakulása
Az egyesület nem hivatalos története visszanyúlik egészen a XX. Század elejére. Kapuváron zömmel a módosabb polgárok gyermekei a közeli települések középiskoláiba jártak. Ott ismerkedhettek meg a különböző labdajátékok között a labdarúgással. Sokszor az akkori környékbeli településekkel mérhették össze erejüket. (Fertőszentmiklós, Csorna, Beled).
A labdarúgás közösségi szellemet erősítő tulajdonságára jellemző, hogy az I. világháború ideje alatt is folytatódtak a különböző mérkőzések. Természetesen a nem hivatalosan működő egyesületek bajnokságban nem szerepeltek, mígnem a nem hivatalosan működő egyesületek vezetőinek terveiben felötlött egy hivatalos, alapszabállyal rendelkező sportegyesület létrehozása, melynek aztán 1919. május 24-én lett foganatja. Megalakult a Kapuvári Sport Egylet. Alapítói és szervezői Borsodi Árpád, Nagy Elemér, Platz Imre, Rosenberger Lajos, Szalai Árpád és Ziegelhoffer Gyula voltak.
A nehéz kezdeti időszak után, amikor mulatságok és színdarabok rendezése utáni bevételből tartották fent az egyesületet, elindult a maga sikeres útján az Egylet.
1933-ban hivatalos bajnokságban indulnak a labdarúgók (Amatőr alszövetség II. osztálya), így a hivatalos első győzelem mindjárt az első fordulóban megszületik. (KSE-MAFC 3:0)
Fontos megemlíteni,hogy 1945-ben az egyesület tulajdonába került az addig bérelt pálya a Húsgyár mellett, valamint később a Húsgyár melletti fatelep is. Rendszeresen 1500-3000 néző látogatta itt a mérkőzéseket.
A háborút követő időszakban sikeres és sikertelen periódusok követték egymást, mígnem eljött az 1968-as esztendő, amikor a Kapuvári Sportegyesület felnőtt csapata bajnokságot nyert és mellette a Szabad Föld Kupát is elhódították a Népstadionban a MÁGOCSI TSZ SK ellenében. Az Egyesület történetének eddigi legnagyobb sikerét érték el.
Sajnos a következő bajnokságban a felnőtt csapat máris kiesett az NBIII-ból. Ezt követően a megyei első osztályban közepes eredmények követték egymást. A megyei első osztályban szerepelt akkoriban a MEDOSZ csapata is. (Mezőgazdasági és Erdészeti Dolgozók Országos Szakszervezete)
Az 1977/78-as bajnokságban a KSE jogutódjaként szereplő Spartacus kiesőhelyen végzett a bajnokságban. Voltak irányelvek arra vonatkozóan, hogy a kiesett Spartacust olyan fiatalokkal kell elindítani a II. osztályban, hogy esélyesek legyenek a bajnokság megnyerésére, ezáltal visszakerülhessenek a megyei I. osztályba. Azonban azok az érvek győztek, hogy a bent maradó helyen végző MEDOSZ csapatával egyesüljön a Spartacus és újra Kapuvári SE néven szerepel az új bajnokságban, amely így maradt az első osztályban.
A fúzió után egyre feljebb küzdötte magát az Egyesület, melyet egy fényes siker koronázott. Az 1983/84-es idényben bajnok lett a megyei I. osztályban az előző évben a területi bajnokságból kiesett csapat.
Később az 1990/91-es szezonban sikrült újabb bajnoki címet nyerni a Kapuvári SE-nek.
A 90-es évek közepétől az NBIII-ban szerepelt a csapat, melynek utánpótlás csapatai is szép sikereket (Serdülő bajnoki, ifjúsági bajnoki arany) értek el.
Kézilabda
A kézilabdázás a városban 1950-ben alakult. Először a női szakág jött létre, majd 11 évvel később a férfiak is elkezdték a kézilabdát. A férfi szakág története azóta töretlen, míg a női csapat többször megszűnt, majd újjá alakult.
A férfiak jelenleg a megyei I. osztályban játszanak, míg a 2008. februárjában (újjá) alakult női szakág a megyei II-ben szerepel.